Kurbanlar Tanzanya'da kesildi

Kurbanlar Tanzanya'da kesildi

2021 Kurban programı kapsamında Tanzanyada icra edildi. Kesilen Kurban etleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

VEKALETLERİNİZ ALINDI

2021 Kurban programı için kurban kesiminde bizi tercih eden bağışçılarımızın kurban vekaletlerini almak üzere aradık. Ulaşabildiğimiz bağışçılarımızdan kurban vekaletlerini aldık. Alınan vekaletler Tanzanya'ya giden ekipte sorumlu arkadaşımıza vekaletlerinizi teslim ettik.

KURBANLIKLAR MUAYENE EDİLDİ

Aldığımız vekalet ve ağır sorumluluğun bilinci ile Tanzanya'ya ulaşan ekibimiz, ilk önce önceden alımını yaptığımız kurbanlıkların kontrol ve muayenesi için 3 veteriner ile yolaçıktılar. Kurbanlıkların yanına vardıklarında zaman kaybetmeden kontrol ve muayeneye başlandı. Hasta, sakat, olgunlaşmamış olan kurbanlık vasfı taşımayan hayvanlar ayrıldı. Ayrılan hayvanların yerine yeniden kurbanlık hayvanlar alındı.

KURBANLAR İSLAMİ USUL VE KAİDELERE GÖRE KESİLDİ

Sabah bayram namazından sonra ekiplerimiz kurban kesimi için yola çıktılar. Kurban kesim bölgesine kurbanlıklar getirildi. Kurban kesim ekibleri yerlerini aldılar. Kurban kesimi için son hazırlıkların yapılmasından sonra kesim başladı. Alınan vekaletler her 7 hisse için ayrı ayrı hisse sahiplerinin isimleri okundu ve görevli arkadaşımıza devrettiğimiz vekaletler ile kasaba vekaletler verildi. Vekaleti alan kasap "Bismillah" diyerek tekbirler eşliğinde kurbanların kesimi tamamlandı.

KURBAN ETLERİNİ GERÇEK İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRDIK

Kesilen kurbanlar temizlendi. Parçalandı ve poşetlendi. Bir kısmı kesim bölgesinde bulunan ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Büyük bir kısmı da soğutmalı araçlara yüklendi ve birden çok araçla birden çok bölgede bulunan gerçek ihtiyaç sahiplerine uzak yakın demeden ulaştırıldı.