Hafta da 3 gün Yetim Sofrası

Hafta da 3 gün Yetim Sofrası

Her zaman olmasada haftanın üç günü onlarla birlikteyiz. Bu sofraya sizide davet ediyoruz. Sizin de bir yetimizniz olsun. Bir yetimi de siz doyurun.

ADI YETİM SOFRASI

Hayat Eli Derneği olarak, yoksul, kimsesiz ve yetim olan çocukların yanında olmaya devam ediyoruz. Her zaman olmasa da haftanın üç günü onlarla birlikte güzel zaman geçiriyoruz. Onlarla oyun oynuyoruz, yalnızlıklarını unutturmaya çalışıyoruz. Onlarla yemekte bir araya geliyoruz. Sizlerin desteği ile onlara haftanın 3 günü yemek ikram ediyoruz. Biz buna "Yetim Sofrası" adını koyduk. İster kenidiniz için isterseniz başkası için bir iyilik yapın. Yetim sofrasına sizde katılın. Onları yalnız bırakmayın.

ONLAR SİZİNLE MUTLU

Onlara "YETİM" diyorlar. Ancak onlar yetimin ne olduğunu bilmiyorlar. Bilseler de küçücük bir yaşta çok da önemsmezlerdi sanırım. Neden sana Yetim diyorlar? diye sorduk. Bize "Babam olmadığı için" dedi. Bir çoğu baba sevgisinden mahrum. Daha küçücük bir yaşta kaybetmişler babalarını. Yaşadıkları toplumda dışlanmıyorlar. Neden? biliyor musunuz? Çünki okadar fakirler ki, babası olanda olmayan da açlık, yoksulluk çekiyor. Bütün çocuklar aynı durumda. Mutlular, çünki onlar kendilerine verilen ya da ikram edilen küçük şeyler ile mutlu olabiliyorlar. Sizlerin desteği onların en büyük umudu. Sizlerin onları unutmayacağını biliyorlar. Hep bu umutla hayata tutunuyorlar.

İyi ki, varsınız. Teşekkürler size.